Přinášíme vám krátký článek, který vyšel v březnovém vydání časopisu Hlasatel, což je obdoba Uhříněveského zpravodaje z Prahy 15. Velice nás zde zaujal postoj a jednání městské části s developerskou společností Trigema, která plánovala na území Prahy 15 postavit nový, devítipatrový dům.

Doufáme, že podobně osvícené bude i vedení naší radnice ve věci bytového areálu EKOCITY od společnosti EKOSPOL, která v lokalitě za nádražím plánuje postavit šestipatrové bytové domy. Podotýkáme, že projekt společnosti EKOSPOL výškově nerespektuje koeficient zastavěné plochy, který byl soudní cestou vrácen zpět na hodnotu E.

BYTOVÝ DŮM BOLEVECKÁ

bolevecka_puv

původní varianta bytového domu

Bytový dům byl původně navržen jako devítipodlažní. Po jednání, které vyvolalo vedení Městské části Praha 15, došlo k úpravě projektu a k výraznému snížení výšky objektu bytového domu. Investor zadal a financoval interní architektonickou soutěž, z níž vyšly nové návrhy tří projekčních kanceláří. Ty již byly neformálně představeny komisi územního rozvoje a jeden z nich bude v tomto orgánu po dopracování řádně prezentován. Bytový dům bude po úpravě z hlediska půdorysu a hmoty více odkazovat na charakter původního objektu a jeho výška by po úpravě návrhu neměla v nejvyšších místech přesáhnout šest nadzemních podlaží.

Výsledkem záměru je oživit zanedbaný a nevyužívaný objekt bývalé kotelny a nahradit jej bytovým projektem, který pozdvihne ráz okolního sídliště. Z toho důvodu budou jeho součástí rovněž prostory, které se využijí pro komerční či veřejné subjekty a vhodně doplní občanskou vybavenost sídliště. Jinak bude dům obsahovat kategorie bytů od 1+kk po 4+kk a investor jeho pojetím hodlá navázat na jiné své úspěšné projekty, např. v Letňanech a Nových Butovicích.

autor článku: Milan Pavlištík, časopis Prahy 15 – Hlasatel

Nová, vítězná varianta bytového domu

bolevecka_nov1 bolevecka_nov