Před několika dny došlo k odcizení našich dvou propagačních plachet, které jsme měli umístěné po domluvě s majitelem plotu u východu z nádraží na ulici Františka Diviše. Po plachtách zůstaly na plotě pouze upevňovací plastové pásky a kovová očka. Zároveň jsme zaznamenali další pokus o zničení naší plachty v ul. Rozdělená. Nejtrefněji celou tuto situaci okomentoval náš kandidát č. 2, Pavel Kosař: Zase jedno „férové“ jednání jako odměna za to, že člověk nedrží hubu a krok.

Chtěli bychom upozornit na to, že podobné jednání je nejen proti pravidlům férového politického boje, ale je zároveň i vodou na náš mlýn. Chování lidí, kteří tento vandalismus podporují nebo k němu dokonce nabádají se může velmi negativně odrazit v konečném volebním výsledku našich politických konkurentů.

Starostům a nezávislým tímto vznilka škoda ve výši 2541 Kč, což je možná pro někoho zanedbatelná částka. Pokud ale vezmeme v potaz, že více jak polovina částky na naší kampaň byla vybrána mezi našimi členy a příznivci, zamrzí to. Rozpočet celé naší kampaně nepřesahuje 100 000 Kč. Nemáme za sebou žádné miliardáře ani podnikatele, kteří by pumpovali desítky a stovky tisíc do billboardových kampaní. O to víc si vážíme toho, co máme k dispozici.

Veřejně vyzýváme všechny, aby se zdrželi jakýchkoliv útoků na předvolební poutače, a to napříč všemi politickými stranami či hnutími.

Pokud někoho uvidíte naše propagační plachty strhávat či jinak poškozovat, dejte nám vědět nebo celou věc nahlašte Městské policii na číslo 156.