V tento pátek absolvovali zvolení zastupitele za STAN závěrečnou vyjednávací schůzku se zástupci strany TOP09. Pan Jiří Pařízek, lídr kandidátky TOP09, naše kandidáty informoval o tom, že bude jeho strana podporovat vznik kolace s hnutím Pro Prahu, nezávislými kandidáty SOUSEDÉ (zvoleni za KDU-ČSL) a ČSSD. V příštích čtyřech letech tedy bude vládnout Praze 22 15 členná koalice složená z osob kolem dosavadního starosty Collera, bývalých opozičních zastupitelů za TOP09, nezávislých za KDU-ČSL a ČSSD.

Naším cílem při vyjednáváních bylo postavit koalici složenou ze zastupitelů za STAN, TOP09, SOUSEDŮ za KDU-ČSL a Piráty. K našemu překvapení si TOP09 zvolila cestu s uskupením, proti kterému minulé čtyři roky bojovala. Velmi nás překvapilo také rozhodnutí dvou zastupitelů za sdružení SOUSEDÉ, kteří nás několikrát opakovaně ujišťovali o podpoře Starostů a nezávislých. Rozhodnutí dvou zastupitelů zvolených za KDU-ČSL vyvolalo také velkou nevoli v pražském vedení KDU-ČSL, které STAN plně podporovalo při vzniku námi vedené koalice.

Otázkou tedy zůstává, proč se TOP09 a SOUSEDÉ připojili k „Collerovské“ koalici. Starostové a nezávislí byli připraveni oběma stranám nabídnout velmi velkorysou nabídku, která by odpovídala získanému volebnímu výsledku tří, resp. dvou zastupitelů.

Po skvělém startu tedy míříme do opozice. Velmi nás mrzí, že nás naši nejbližší koaliční partneři nepodpořili ve snaze změnit klima na radnici. Jsme přesvědčeni o tom, že vůle voličů TOP09 a SOUSEDŮ byla jiná. Rozhodnutí obou lídrů tedy považujeme za velmi krátkozraké.

Věříme, že společně se zástupcem České pirátské strany budeme silnou opozicí, která nedovolí krytí pochybných rozhodnutí. Děkujeme za dosavadní projevenou podporu Starostům a nezávislým, sledujte i nadále naše stránky a facebookový profil.

Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte nás na telefonu 773 22 61 22 nebo emailem na info@stan-praha22.cz

Vojtěch Zelenka
lídr kandidátky Starostové a nezávislí + Svobodní Praha 22

SEZNAM KOALIČNÍCH ZASTUPITELŮ

Milan Coller, hnutí Pro Prahu
Ing. Martin Turnovský, hnutí Pro Prahu
Jiří Knotek, hnutí Pro Prahu
Mgr. Jitka Rothová, hnutí Pro Prahu
Mgr. Ivana Vodičková, hnutí Pro Prahu
Ing. Ondřej Semecký, hnutí Pro Prahu
Mgr. Jiří Matyášek, hnutí Pro Prahu
Jaroslav Malčánek, hnutí Pro Prahu
Mgr. Kateřina Erbsová, TOP 09
Ing. Jiří Pařízek, TOP 09
Michal Doležal, TOP 09
Ing. Petr Semeniuk, SOUSEDÉ (za KDU-ČSL)
RNDr. Ing. Loula Bohumil CSc., SOUSEDÉ (za KDU-ČSL)
Libor Čermák, ČSSD
Bc. Michal Selinger, ČSSD