Starostové a nezávislí z Prahy 22 by rádi pozvali obyvatele naší městské části na veřejnou diskuzi, která bude věnována tématu korupce na komunální úrovni. Těšíme se na vás ve středu, 24. září 2014 od 18:45, restaurace U Kallaschů, Pod Přehradou 18, Hájek.

Nespokojenost s poměry v komunální politice napříč republikou narůstá řadu let a my jsme přesvědčeni, že za většinou těchto problémů stojí právě korupční jednání. Dlouhodobé vedení městské části jednobarevnou vládou a neaktivní opozicí nahrává nejen vzniku korupce, ale také jejímu dalšímu prohlubování.

Jak může vypadat korupce na komunální úrovni? Jakými prostředky se ji vedení radnic snaží zakrývat? Jakými opatřeními lze korupci z radnic odstranit? Jak mohou občané proti této formě korupce bojovat?

Na tyto a další otázky odpoví naši hosté:

  • Radim Bureš, projektový manažér Transparency International
  • Jana Plamínková, starostka MČ Praha – Slivenec
  • Věra Topičová, starostka MČ Praha – Benice
  • a další…

Doufáme, že se s vámi setkáme v co největším počtu.

Zároveň se omlouváme, že diskuze probíhá mimo Uhříněves. Našemu hnutí se i přes dvoutýdenní intenzivní úsilí nepodařilo najít vhodný prostor pro tuto akci. Vytipované prostory byly buď přímo pod správou naší radnice, nebo byli provozovatelé vázani finančními dotacemi z MČ a báli se nám prostor pro takovouto akci poskytnou.

Starostové a nezávislí Praha 22