Ve čtvrtek se ve vaší schránce objevila reakce na náš článek „Jak se prodával majetek naší městké části“, který jsme vydali v našem druhém čísle uhříněveských STAN novin. Trochu jsme znejistili, zda jsme se opravdu neudělali nějakou chybu, nicméně dostupné zápisy z Uhříněveského zpravodaje hovoří jasně – celková částka za prodeje byla 235 129 931 Kč.

Informace o prodeji pozemků jsme čerpali z veřejně dostupných informací, které byly publikovány v Uhříněveském zpravodaji. Ten je vydáván radnicí MČ Praha 22. Pokud jsou tedy námi uvedené informace nepravdivé, zkreslené či zavádějící, nejsme bohužel na vině my. Jinými slovy, buď vedení radnice svým dopisem lže občanům nebo se  publikují v Uhříněveském zpravodaji nepravdivé informace. Všechna vydání Uhříněveského zpravodaje, ze kterých jsme čerpali informace, jsme vyvěsili na náš web – prodeje obecního majetku Praha 22.

Rada městské části se tedy díky našemu článku v Uhříněveských STAN novinách stala obětí svých vlastních chyb. 

Naším záměrem je, aby se úřad více otevřel svým občanům a vydával transparentně informace na webových stránkách či v Uhříněveském zpravodaji. Zároveň je nám líto, že podobným dopisem nereagovali zástupci radnice na náš otevřený dopis, který se týkal střetu zájmů a porušování Etického kodexu u zastupitele Jaroslava Malčánka.

Prosíme Vás, abyste v nadcházejících komunálních volbách pečlivě vybírali kandidáty do zastupitelstva MČ.